Ми ще перебуваємо в пандемічному періоді, який викликаний COVID-19, окрім того, щорічно переживаємо епідемії грипу. Віруси зазвичай викликають зниження імунітету і часто провокують розвиток ускладнень інших органів, які ще довго «аукаються» після хвороби. Особливо чутливим до вірусних інфекцій є нирки. Саме про нирки говоримо сьогодні з точки зору традиційної китайської медицини і цигун.

Чому саме нирки і як відбувається ураження нирок вірусами:

Нирки, у випадку інфекційних та вірусних та захворювань, як от грип, є шоковим органом – органом, який страждає від хвороби, більше, ніж інші.

Ураження нирок може відбуватись:
– коли віруси безпосередньо проникають у нирки, або ж коли нирки займаються своєю роботою – виводять токсини з організму, у тому числі й токсини вірусу тощо.

0989
Світлана Артюхова

інструкторка цигун, психологиня:

Про обмін енергії в тілі людини

На заняттях цигун ми вивчаємо як в тілі людини тече енергія. Потік життєвої сили «Ці», який рухається від органу до органу в певній послідовності, описаний концепцією «Кола У-сін». Це певна послідовність обміну енергією між п’ятьма основними іньськими
органами, кожному з яких відповідає один з п’яти першоелементів природи і Всесвіту:

  • вода – першоелемент нирок, втілює спокій і розслаблення;
  • дерево – першоелемент печінки, втілення народження і зростання;
  • вогонь – першоелемент серця, втілення максимального розквіту;
  • земля – ​​першоелемент селезінки, центр і вісь для періодичних змін у загальному потоці життя, втілює довіру до життя;
  • метал – першоелемент легень, символізує мудрість і згасання.

Концепція емоційного здоров’я у даосизмі

У даосизмі існує цікаве розуміння емоційного здоров’я, яке відрізняється від західних поглядів. Кожен з п’яти органів – легені, нирки, печінка, серце, селезінка та відповідний їм меридіан пов’язані з певними емоціями. Коли енергія органів знаходиться в рівновазі, Ці тече вільно – емоції приходять і йдуть, не викликаючи особливих неприємностей. Але коли органи переповнені Ці, яка не може вільно текти (наприклад, через хронічний стрес), тоді той чи інший орган може «перегрітися». І якщо це відбувається, то емоції, пов’язані з цим органом, можуть виділятися на загальному тлі, проявляючись зі свого негативного боку. Щоб не доходити до крайніх негативних стоянь, важливо підтримувати баланс у своєму організмі. А також розуміти – який орган у даний момент більш активний чи слабий, як його балансувати, живити і зміцнювати.

У китайській медицині здорові нирки – це основа всього здоров’я

Якщо ви звернетесь до китайського лікаря з проблемою здоров’я, він обов’язково перевірить стан ваших нирок. Тому що здорові нирки – це основа всього здоров’я і довголіття людини, у них зберігається наша родова енергія.

У нирок є парний янський орган – сечовий міхур. Також до стихії води в організмі людини відносяться: кісткова тканина, головний і спинний мозок, слух і здоров’я вух. А поведінка і емоції, пов’язані з водою, ґрунтуються на дії гормонів надниркових залоз. Наприклад, небезпека, відчуття страху, стрес стимулюють викид гормонів у систему кровообігу.

Продіагностуйте енергетичний стан своїх нирок:

розітріть долоні і покладіть їх на спину на рівні нирок. З’єднаєтесь увагою з нирками. Розслабтесь, зосередьтеся на відчуттях у центрі долонь. Якщо у вас чутливі руки (кажучи мовою цигун, відкриті точки «лаогун») ви практично відразу зможете відчути легку і приємну прохолоду в центрі долонь. Це говорить про те, що робота нирок збалансована, вони здорові. Інші відчуття, наприклад, жар і долоні немов наливаються важкою водою або в них з’являється відчуття піску, – може свідчити про дисбалансі енергії.

Чому виникають хвороби нирок

Більшість хвороб нирок (за традиційною китайською медициною) виникає через надлишок холоду в тілі людини. Внутрішній холод ми отримуємо з іньских продуктів – сирих овочів і фруктів, що складаються на 80-90% з води, соків, молока, йогуртів, кефіру й інших молочних продуктів. Або їмо НЕ розігріту їжу з холодильника, п’ємо багато холодної води.

Зовнішній холод пробирається в організм коли людини, яка одягнена не по погоді, занадто легко, або ж надмірно захоплена моржуванням, обливанням холодною водою (мова про зайве) і, наприклад, при тривалому знаходженні під кондиціонером.

Вправи цигун допомагають відновити баланс енергії в нирках. Як лікар китайської традиційної медицини починає огляд здоров’я пацієнта з нирок, так і багато шкіл цигун починають своє навчання з практики по зміцненню Ці нирок, течією енергії води в організмі.

Найпростіша вправа для нирок, яку можна спробувати прямо зараз:

Покладіть руки на спину на рівні нирок і почніть їх розтирати, уявляючи, як ви дивитеся на свої нирки, насичуєте їх своєю увагою, енергією.

Харчування, яке допомагає ниркам

Також, ви можете допомогти своїм ниркам за допомогою харчування: солоний смак допомагає в боротьбі із зайвою «холодом» в організмі, адже він володіє теплим властивістю і зігріваючими якостями. Будь-яка сіль втрачає нормальний стан продуктів в сторону «потепління», і вона немов зігріває організм зсередини.

Нирки і психологічний стан

Психологічним фактором, що впливає на здоров’я нирок, є вміння розслаблятися, прийти в «стан води» – ніжності, плинності. Причому розслабитися як у якійсь конкретній ситуації, так і в цілому по відношенню до життя. Щоб рішення приймались не з напруги або страху, а зі стану розслаблення і прийняття ситуації, як частина природного плину життя. Цьому також допомагає практика цигун.

Текст: Світлана Артюхова
Колажі: Вікторія Майорова

Популярні матеріали

Ви потрапили на beta-версію сайту rytmy.media. Це означає, що сайт знаходиться у стадії доопрацювання та тестування. Це допоможе нам виявити максимальну кількість помилок і незручностей на сайті та зробити сайт зручним, ефективним та красивим для вас в подальшому. Якщо у вас щось не працює, або вам хочеться щось покращити у функціоналі сайту — зв'яжіться з нами у будь-який зручний для вас спосіб.
BETA