Згідно з традиційною західною медициною одним з клімактеричних синдромів є вазомоторний (де вазо – це судини; моторика – це рух; вазомоторний – це усі судинні реакції, розширення та звуження кровоносних судин), який проявляється раптовим відчуттям сильного тепла, жару та потовиділенням, особливо у верхній половині тіла. Тривалість кожного «приливу» (гарячого спалаху) – до 1-2 хвилин. Причиною є фізіологічна гормональна перебудова в організмі. Провокувати «приливи» можуть різні фактори: зміни клімату, стрес.

dacenko_1
Ірина Даценко

невролог, кандидат медичних наук, голкорефлексотерапевт, акупунктурист

У східній медицині вважається, що «приливи» виникають, коли Інь у дефіциті, а енергія Ян у відносному надлишку. Це і призводить до класичних симптомів «приливу», який може супроводжуватись тремтінням, пришвидшеним серцебиття, відчуттям тривоги, сухістю у верхній частині тіла (очей, горла).

Існує думка, що лише жінки відчувають «приливи», проте насправді чоловіки теж можуть мати схожі прояви гормональної перебудови.

Обов’язково скоригуйте свій режим життя та тижневий розпорядок, щоб він включав час для відпочинку та оздоровлення, оскільки це має важливе значення для запобігання та зменшення симптомів «гарячих спалахів». На щастя, існує багато природних засобів, які допоможуть допомогти при цих станах.

Одним із таких засобів може бути – акупунктура. Якщо у вас немає можливості пройти курс акупунктури, організуйте регулярні сеанси акупресури для себе самостійно. 

Ось чотири акупресурні точки, які бажано використовувати щодня для пом’якшення вираженості «приливів». 

Перша точка знаходиться на підошві вашої стопи і називається Нирки 1 (Кid 1). Це живильний пункт енергії Інь у нашому тілі. Вона розташована у м’якій заглибині стопи, у проєкції між першим і другим пальцями ноги, де відчувається ямочка. Ця точка сприяє приборканню швидко наростальної енергії Ян у вигляді тепла, що підіймається в тілі та відчувається під час «приливу» як жар.

Селезінка 10 (SP 10) – море крові (знаходиться приблизно на два поперечники вашого великого пальця над медіальним кутом надколінника). Випрямляючи коліно, шукайте чутливу ямочку над внутрішньою частиною колінної чашечки. Ця точка є однією з важливих точок для корекції порушень, пов’язаних з кров’ю та допомагає охолодити гарячі «приливи».

Нирка 27, (KID 27) легко доступна точка, знаходиться в заглибленні, розташованому на відстані у два поперечники вашого великого пальця від передньої серединної лінії тіла на рівні нижнього краю ключиці. Ця точка добре діє на весь організм, надає тонізувальну дію, зміцнює імунну систему та Інь (яка ослаблена при клімаксі).

Великий кишківник 4 або (LI 4) також буде корисною для зменшення відчуття жару при «приливах».

Будь ласка, виділіть по 30 секунд на кожну точку. Натискайте масажними рухами (великим чи вказівним пальцем, як вам зручніше) досить сильно, але без різких больових відчуттів. З метою очищення тіла від надмірного жару краще масажувати усі вищеперераховані точки проти годинникової стрілки. Ви, можете повторювати процедуру протягом дня. Будь ласка, не перестарайтесь! Виконуйте сеанс самомасажу акупресурних точок один раз вранці та один раз перед сном у тихій, комфортній для вас атмосфері. Якщо у якийсь із днів ви відчуваєте необхідність, то можете збільшити кількість сеансів до трьох разів на добу.

Акупресура не може використовуватися як самостійне лікування будь-яких захворювань. Для лікування зверніться до вашого лікаря! Акупресуру заборонено використовувати при вагітності на будь-яких термінах без консультації фахівця у сфері східної медицини, бо деякі точки та техніки можуть порушити нормальний перебіг вагітності. Дбайливо та з любов’ю ставтесь до свого тіла і воно відповість вам вдячністю!

Текст: Ірина Даценко
Колажі: Каріна Грилюк

Популярні матеріали

Ви потрапили на beta-версію сайту rytmy.media. Це означає, що сайт знаходиться у стадії доопрацювання та тестування. Це допоможе нам виявити максимальну кількість помилок і незручностей на сайті та зробити сайт зручним, ефективним та красивим для вас в подальшому. Якщо у вас щось не працює, або вам хочеться щось покращити у функціоналі сайту — зв'яжіться з нами у будь-який зручний для вас спосіб.
BETA