Акупунктура може допомогти збалансувати нашу імунну систему, щоб ми природним чином протистояли хворобам. Перераховані нижче акупунктурні (біологічно активні) точки можна використовувати як точки акупресури (точки для самомасажу), які допоможуть підтримати роботу нашої імунної системи.

dacenko_1
Ірина Даценко

неврологиня, кандидатка медичних наук, голкорефлексотерапевтка / акупунктуристка

Нирки 27 (KID 27)

Нирки 27 – це суперзірка, що стимулює імунітет, і особливо корисна для людей, схильних до захворювань верхніх дихальних шляхів. Згідно з канонами традиційної китайської медицини, ниркова система захоплює Ци (енергію) легень, і допомагає розподіляти кисень, енергію, які надходять в легені по всьому організму. Коли цей процес порушений, може виникнути задишка та кашель, а також втома, тому що тіло не насичується киснем належним чином.

Нирки 27 (KID 27) легко доступна точка, знаходиться в заглибленні, розташованому на відстані у два діаметри вашого великого пальця від передньої серединної лінії тіла на рівні нижнього краю ключиці.

Товстий кишківник 11 (LI 11)

Хоча товстий кишківник 11 більш відомий як точка для зниження підвищеної температури тіла, вона також використовується для профілактики застуди, грипу та при імунодефіцитних станах. Один з відомих японських Акупунктуристів Kiiko Matsumoto’s розглядає товстий кишківник 11 як головну імунну точку на нашому тілі.

Розташування визначається відповідно до чутливості в цій області. Найбільш чутливе місце зазвичай найефективніше для самомасажу або голкорефлексотерапії. Знайдіть товстий кишківник 11 біля бокового, радіального (сторона великого пальця) краю складки ліктя. Малюнок з розташуванням точки товстого кишківника 11 (LI 11) дивіться нижче.

Легені 7 (LU 7)

Підніміть великий палець вгору. Коли ви це зробите, то побачите заглибинку в основі великого пальця (так звана анатомічна табакерка). Від цієї заглибинки точка Легені 7 (Lung 7) розташована приблизно на два діаметри вашого великого пальця вгору по руці. Ця акупунктурна точка сприяє посиленню захисної енергії вашого тіла, допомагаючи зберігати вашу імунну систему активною.

Шлунок 36 (ST 36)

Шлунок 36 (ST 36) є однією з найбільш ефективних точок акупунктури для зміцнення імунної системи та відновлення після втоми. Голкорефлексотерапевти часто включають саме цю точку в лікувальну програму. Шлунок 36 знаходиться приблизно на відстані кисті руки нижче колінної чашечки, поруч з кісткою гомілки, яка виступає (тобто на зовнішній, бічній стороні гомілки). Іноді натискання на цю точку викликає дискомфортне відчуття і навіть біль. Дізнайтеся більше про розташування St 36 з малюнків нижче.

Техніка точкового масажу (акупресури)

  • Перед виконанням точкового масажу прийміть зручне положення, з якого ви можете легко отримати доступ до всіх чотирьох точок (не турбуйтеся – не одночасно!). Масажуйте точки великим, або вказівним пальцем як вам зручніше.
  • Почніть з Нирок 27 та рухайтеся вниз по тілу. Отже, порядок може бути таким: Нирки 27 > Товстий кишківник 11 > Легені 7 > Шлунок 36.
  • Для Нирок 27 та Шлунка 36 (бо у вас обидві руки вільні) натискайте і масажуйте точки з обох сторін тіла одночасно.
  • Для Легень 7 та Товстого кишківника 11 спробуйте натиснути точку на кожній стороні тіла, щоб визначити, чи є точка на одній стороні більш чутлива/болюча, ніж інша. Якщо це так, сфокусуйте свій сеанс акупресури на більш чутливій точці. Якщо обидві точки однаково чутливі, ви можете масажувати обидві точки по черзі.
  • Будь ласка, виділіть не менше 30 секунд на кожну точку. Натискайте масажними рухами досить сильно, але без різких больових відчуттів. Ви, ймовірно, знайдете цю процедуру такою, що розслаблює, тому можете повторювати її протягом дня. Однак не перестарайтесь! Виконуйте цей двохвилинний сеанс один раз вранці та один раз перед сном. Якщо в якийсь із днів ви відчуваєте втому, слабкість ви можете збільшити кількість сеансів до трьох разів на добу.

Акупресура не може використовуватися як самостійне лікування вірусних, інфекційних захворювань, захворювань, пов’язаних з порушеннями імунної системи. Для лікування зверніться до вашого лікаря! Акупресуру заборонено використовувати при вагітності на будь-яких термінах без консультації фахівця в області китайської медицини, голкорефлексотерапії, адже деякі точки та техніки можуть порушити нормальний перебіг вагітності. Дбайливо та з любов’ю ставтесь до свого тіла!

Чи готові ви дізнатися більше про те, як гармонізувати вашу енергію, відновити і підтримати ваше тіло, запобігти хворобам і досягти оптимального здоров’я?

Текст: Ірина Даценко
Колажі: Вікторія Майорова

Популярні матеріали

Ви потрапили на beta-версію сайту rytmy.media. Це означає, що сайт знаходиться у стадії доопрацювання та тестування. Це допоможе нам виявити максимальну кількість помилок і незручностей на сайті та зробити сайт зручним, ефективним та красивим для вас в подальшому. Якщо у вас щось не працює, або вам хочеться щось покращити у функціоналі сайту — зв'яжіться з нами у будь-який зручний для вас спосіб.
BETA