COVID-19 є вірусом, що викликає ускладнення у вигляді запалення легенів. Тож сьогодні зупинимось на стосунках вірусів з легенями: чому страждають саме вони і що з цим можна зробити.

COVID-19 швидко атакує організм і на якомусь етапі починає виводити з ладу систему дихання. Тому в період пандемії особливо важливо дбати про свої легені. І, звісно, краще це робити завчасно.

Основні причини, що викликають дисбаланс легенів та роблять їх вразливими до інфекцій:

1 Шкідлива їжа

Завжди: цікаво, але легені досить вередливі. Найбільше вони не люблять junk food (їжу з пустими калоріями). Важка, жирна, холодна їжа, особливо зранку та ввечері, є некорисною для легенів, особливо навесні. Поєднання молочних продуктів з фруктами, різних видів білку за один прийом їжі – все це сприяє накопиченню токсинів, а отже робить весь організм, зокрема легені, вразливими до інфекцій.

Зараз, під час карантину: їжа особливо важлива. Краще вживати домашню їжу, більше спецій, імбир, куркуму, лимони, вітамін С, продукти, що містять цинк. Уникати напівфабрикатів, виробів з борошна, особливо з цукру, консервованих продуктів, junk food. Зараз краще обмежити молочні продукти, адже вони сприяють накопиченню слизу в організмі, що також ускладнює роботу легенів. А ось спеції не завадять: орегано, кардамон, довгий перець піппалі, тулсі або священний базилік – улюблені спеції легень.

2 Забруднене повітря

Завжди: звичайно, легені люблять чисте повітря. Добре більше проводити часу на відкритому повітрі, бажано, у лісі або біля водоймищ. Вдома краще, щоб повітря було вологим та прохолодним. 22-24 градуси максимум та 50% вологості – ідеально для здорової атмосфери вдома. Надмірно сухе повітря робить слизові оболонки сухими, подразнює їх та ускладнює дихання.

Зараз, під час карантину: багато хто не має можливості якісних прогулянок на свіжому повітрі, тому особливо важливо якомога частіше провітрювати кімнати вдома. Краще використовувати зволожувач повітря. Можна додавати до зволожувача ефірні олії, особливо хвойних дерев.

3 Порушення питного режиму

Завжди: легені дуже люблять воду. Важливо дихати зволоженим повітрям та пити достатньо води, адже коли ми дихаємо, то втрачаємо досить велику кількість рідини. Звичайно, цей баланс потрібно відновлювати.

Зараз, під час карантину: пити особливо важливо. Краще вживати напої теплими. Якнайкраще – тепла вода з лимоном. Можна додати куркуму, імбир та мед.

4 Неправильне положення тіла

Завжди: стан хребта, неправильні, але звичні пози, які ми приймаємо під час роботи, сидячи, стоячи, сон на м’якому – все це некорисно та може призвести й до проблем з легенями. М’язи можуть перенапружуватися, перетискати нервові закінчення, порушується циркуляція крові тощо. Саме тому важливо робити вправи на укріплення спини, витяжку хребта тощо. Хоча б коротку розминку, але кожного дня.

Зараз, під час карантину: фізичні вправи стануть особливо корисними.

5 Гіподинамія

Завжди: навесні та восени в організмі накопичується досить багато слизу. Це може проявлятися в тому числі у вигляді нежитю чи кашлю. Саме тому ці сезони – особливий час, коли наш організм потребує підтримки, а саме – очищення. Чудовим способом позбавлення організму від слизу є фізичне навантаження. Біг або хоча б тривала ходьба, кардіотренування або дихальні вправи, йога – чудові способи очищення легень та тренування одночасно. Лімфа починає краще циркулювати, всі токсини та патогени простіше виходять з організму, дихання стає вільним.

Зараз, під час карантину: ми рухаємося значно менше, а отже ризики гіподинамії вищі. Тому займатися фізкультурою вдома особливо важливо. Це допоможе вивести будь-які можливі інфекції з організму.

6 Стреси та хвилювання

Завжди: не секрет, що стреси знижують імунітет. Чим більше хвилювань, там більше хвороб. Важливо вміти розслаблятися, думати позитивно, уникати стресів та неприємного спілкування та бути оптимістами.

Зараз, під час карантину: до всього вище написаного, додати можна лише одне – зменшити кількість негативної інформації у своєму інформаційному полі. Це означає менше читати новин, скоротити час у соціальних мережах та уникати диспутів щодо подій, які відбуваються навколо.

Дихайте вільно та будьте здоровими!

Текст: Наталія Захарова
Колажі: Вікторія Майорова

Популярні матеріали

Ви потрапили на beta-версію сайту rytmy.media. Це означає, що сайт знаходиться у стадії доопрацювання та тестування. Це допоможе нам виявити максимальну кількість помилок і незручностей на сайті та зробити сайт зручним, ефективним та красивим для вас в подальшому. Якщо у вас щось не працює, або вам хочеться щось покращити у функціоналі сайту — зв'яжіться з нами у будь-який зручний для вас спосіб.
BETA