Щоб не боятися протягів і відповідних наслідків переохолодження, почніть оздоровчі процедури. Прохолодна вода підвищує стійкість організму, але потрібно впливати на всю поверхню тіла рівномірно.

bartosh
Катерина Бартош

лікар-невролог, остеопат

gapon
Арсеній Гапон

лікар-невролог, остеопат

Висока ефективність впливу води на організм пояснюється тим, що її тепломісткість у 28 разів вище, ніж тепломісткість повітря. Особливо ефективне поєднання загартовування водою з фізичними вправами.

Контрастний душ поліпшить терморегуляцію, обмін речовин, роботу серцево-судинної і дихальної системи.

  • Поперемінно використовується тепла і холодна вода з перепадом від 5-7 до 20 градусів і більше. Обов’язково закінчіть такий душ активним розтиранням рушником.
  • На початковому етапі в перебігу перших 15-20 днів збільшуйте різницю в температурі гарячої та холодної води кожні 3 дні на 1-2 градуси.
  • Час нагрівання – 90 секунд, а охолодження – 120 секунд. Чергувати 3-4 рази нагрівання та охолодження протягом однієї процедури.
  • У наступні дні температура гарячої води має бути незмінною, а от холодну знижуємо на 1-2 градуси кожні 5 днів, поки не досягнемо 18-19 градусів. При цьому нагрівання протягом 1-1,5 хвилини, охолодження трохи довше. Чергуючи 5-6 разів.
  • Важлива регулярність. Якщо пропустили понад чотири дні поспіль – необхідно починати схему з початку.

Будьте здорові!

Текст: Катерина Бартош, Арсеній Гапон
Колажі: Вікторія Майорова

Схожі матеріали

Популярні матеріали

Ви потрапили на beta-версію сайту rytmy.media. Це означає, що сайт знаходиться у стадії доопрацювання та тестування. Це допоможе нам виявити максимальну кількість помилок і незручностей на сайті та зробити сайт зручним, ефективним та красивим для вас в подальшому. Якщо у вас щось не працює, або вам хочеться щось покращити у функціоналі сайту — зв'яжіться з нами у будь-який зручний для вас спосіб.
BETA