Разом з лікарем Аюрведи розповідаємо про те, що Аюрведа радить їсти і чого уникати в харчуванні, щоб захистити свій організм від вірусів і бактерій, які оточують нас щоденно.

skopincev
Дмитро Скопінцев

невролог, лікар сімейної медицини, доктор Аюрведи, фітотерапевт, засновник і головний лікар Аюрведичної клініки Сalendula (Угорщина)

Що їсти і які продукти обмежувати

Позбавляємо організм продуктів, які створюють слиз, тому що слиз є розсадником всіляких вірусів і бактерій. Обмежуємо, а краще взагалі прибираємо зі свого раціону солодощі та продукти багаті вуглеводами, тому що цукор є живильним середовищем для всіх вірусів і бактерій.

Мінімізуємо, а краще прибираємо: молочні продукти, вони охолоджують організм і сприяють утворенню слизу.

Що допоможе краще перетравлювати їжу

Їсти варто тоді, коли дійсно відчуваєте голоду. Але не переїдайте, адже їжа, яка не встигає перетравлюватись, теж перетворюється на слиз.

Рух і активні дихальні вправи допомагають переробляти їжу і стимулюють вироблення ферментів.

Стимулюйте імунну систему

Після того як ви змінили своє харчування і збільшили фізичну активність, варто подумати і про препарати, які стимулюють і зміцнюють імунну систему. До найдоступніших відносяться такі рослинні препарати як:

 • ехінацея;
 • елеутерокок;
 • корінь женьшеню (обережно приймати тим, хто страждає підвищеним тиском, нервовою збудливістю);
 • родіола рожева;
 • астрагал китайський;
 • ягоди годжі.
  Відвари, чаї, настоянки з цих лікарських рослин мають властивість стимулювати імунну систему.

Поряд з цими рослинами варто звернути увагу на гриби, які також сприяють зміцненню імунної системи:

 • кордицепса;
 • гриби рейші (ганодерма люцідум);
 • гриби шіїтаке;
 • агарік бразильський.

Коренеплоди, фрукти, ягоди й інше

Щодо продуктів, які сприяють зміцненню імунної системи:

Обирайте коренеплоди (буряк, морква, корінь селери, корінь петрушки тощо). Вони сприяють підвищенню в організмі певних вітамінів, тому що багаті флавоноїдами, активними хімічними речовинами, які впливають на ланки інтерферону.

З фруктів добре два рази на тиждень вживати ананас, за можливості, який сприяє поліпшенню травлення, спалює зайві жири. А от обережними варто бути з цитрусовими, тому що вони можуть закислити організм, хоча й містять потрібний нам вітамін С.

Ягоди будуть корисними, навіть у замороженому вигляді та у варіантах варення, тому що ягоди багаті флавоноїдами.

Листові салати, різні види капусти, рукола, петрушка, покращують імунну систему і гормональний фон, що теж важливо, адже гормони мають вплив на імунну систему.

Каші. Велику користь організму приносять: гречка, пшоно, рис, жито

Якщо це є у вашому раціоні, то у вас буде досить амінокислот, білків і всього того, що потрібно імунній системі.

Якщо ж організм виснажений, людина знаходиться на стадії одужання після хвороби, тоді варто додати в раціон хорошу рибу, кав’яр (ікра), бо це може швидко наситити організм білком.

Текст: Світлана Ваганова
Колажі: Вікторія Майорова

Схожі матеріали

Популярні матеріали

Ви потрапили на beta-версію сайту rytmy.media. Це означає, що сайт знаходиться у стадії доопрацювання та тестування. Це допоможе нам виявити максимальну кількість помилок і незручностей на сайті та зробити сайт зручним, ефективним та красивим для вас в подальшому. Якщо у вас щось не працює, або вам хочеться щось покращити у функціоналі сайту — зв'яжіться з нами у будь-який зручний для вас спосіб.
BETA