В індуїстській медичній традиції тема чоловічих афродизіаків представлена більш широко, ніж жіночих. Це пов’язано, як ми вже писали, з різницею в поглядах на жіночу і чоловічу сексуальну енергію. Як і в жінок, показником сексуального здоров’я чоловіків є кількість і якість статевих клітин, тобто якість сперми. Проте чоловіки втрачають сперму під час еякуляції, і для відновлення її запасу має пройти певний час. В Аюрведі вважається, що втрата сімені – це втрата життєвої енергії, тобто оджасу, і це значне навантаження на організм.

Низьке лібідо: що радить Аюрведа

Аюрведа дає безліч рекомендацій по відновленню сексуальної енергії. Перш за все чоловік повинен уникати частої еякуляції, оскільки надмірна сексуальна активність не є здоровим явищем і в тривалій перспективі призводить до втрати оджасу і виснаження організму. Також Аюрведа (до речі, як і класична західна медицина) рекомендує чоловікам уникати перегрівання тестикул, наприклад, у гарячій ванні або в сауні. Тісна білизна і тривале сидіння також шкодять чоловічому здоров’ю.

Що стосується продуктів, то надмірне вживання їжі з солоним, кислим і гострим смаком також може перегрівати організм. Алкоголь, тютюн, консервовані продукти, продукти, що зазнали значної обробки, надлишок смаженої їжі, а також їжа зі штучними підсолоджувачами – все це виснажує оджас.

76
Ганна Осипенко

спеціаліст з аюрведичної дієтології, лікар клініки Аюрведа-192

 

Чоловікам особливо корисно вживати продукти, які підвищують оджас у тілі: молоко, мед, топлене масло гхі. Корисними будуть горіхи кеш’ю – вони стимулюють шукра дхату (репродуктивна тканина організму, яка відповідає за відтворення потомства). Звичні нам яблука і підвищують оджас, і стимулюють шукра дхату. Інжир має такі ж властивості (позитивний вплив на шукра та оджас). Фініки також збільшують шукра дхату і є чудовим афродизіаком, проте їх з обережністю слід вживати людям із захворюваннями підшлункової залози і зайвою вагою.

Також існують певні вікові обмеження. Аюрведа вважає, що після 70 років чоловікові не варто зловживати сексуальними втіхами, оскільки це може пришвидшити старіння. Відповідно, афродизіаки не слід приймати літнім людям.

Підсилюють оджас і, відповідно, життєву й сексуальну енергію, свіжі овочі, фрукти, цільнозернові крупи, горіхи, мед і молочні продукти. Як допоміжні заходи для посилення лібідо рекомендується вживання вина в помірних дозах, прослуховування приємної музики, масаж.

Аюрведичні афродизіаки для чоловіків

В Аюрведі медичні засоби, що підтримують чоловічу сексуальну функцію – це, як правило, ті речовини й продукти, що живлять репродуктивну тканину організму й стимулюють виробництво оджасу.

Серед різноманіття рослинних афродизіаків найефективнішим засобом вважається ашвагандха (Withania somnifera). Цей засіб століттями використовується в традиційній індійській медицині в якості загального лікувального препарату, а також чоловічого тоніка. Назва «ашвагандха» перекладається як «запах коня», що, з одного боку, відповідає реальному запаху кореневища цієї рослини, а, з іншого, натякає на сексуальну силу, яку надає вживання засобу. Завдяки релаксовому впливу на нервову систему ашвагандха допомагає при імпотенції та передчасній еякуляції, спричиненій нервовими розладами.

Окрім цього, ашвагандха є сильним адаптогеном, антиоксидантом, нормалізує енергетичний обмін і життєво важливі функції організму, покращує кровообіг, очищує кров і сприяє виведенню токсинів. Рослина входить в «золотий ряд» Аюрведи і за значущістю дорівнює женьшеню в китайській медицині. Порошок ашвагандхи рекомендується приймати разом з молоком і маслом гхі. Також ашвагандха застосовується у формі таблеток, настоїв, масел і мазей.

Капікачху (Mucuna pruriens), або ж мукуна пекуча, також відома як «оксамитові боби» – потужний і дієвий чоловічий афродизіак. В Індії порошок мукуни століттями застосовується для лікування чоловічого безпліддя. Капікачху покращує фертильність, підвищує лібідо, нормалізує ерекцію, підвищує кількість і якість сперми, рухливість сперматозоїдів, що збільшує шанси на зачаття. Засіб діє поступово, не просто стимулюючи сексуальний потяг, а усуваючи причини виникнення сексуальних дисфункцій, і при тривалому застосуванні нормалізує репродуктивні функції чоловічого організму. Окрім того, екстракт мукуни допомагає нарощувати м’язову масу й позбавляє від надлишку жирової тканини в організмі чоловіка, що позитивно впливає на рівень тестостерону.

Гокшура, або якірці наземні (Tribulus terrestris) – рослина, яка віддавна використовується для лікування сексуальної дисфункції у чоловіків. Гокшура – це ефективний не гормональний біостимулятор, який стимулює вироблення ендогенного тестостерону в організмі, підвищує статеву і фізичну витривалість. За даними досліджень, препарати з цієї рослини вирішують широкий спектр чоловічих репродуктивних проблем, як то низька кількість та рухливість сперматозоїдів, віковий андрогенний дефіцит, слабка ерекція, відсутність оргазму. Також гокшура запобігає розвитку простатиту й аденоми передміхурової залози.

Ще один рослинний енерготонік, який використовується як афродизіак і гормональний стимулятор для чоловіків – джатамансі, або ж нард індійський (Nardostachys jatamansi). Це рослина сімейства валеріанових. Нард індійський використовується в Аюрведі для відновлення нервової системи, стимуляції роботи мозку, досягнення емоційної й душевної рівноваги, нормалізації гормонального балансу. Згідно з традиційними медичним ученням, джатамансі приводить у баланс всі три доші (фундаментальні життєві сили), і має антиоксидантний, протизапальний вплив на організм, а також омолоджує і регенерує його.

Бала (Sida cordifolia), або ж сіда серцелиста – рослина сімейства мальвових, свою назву отримала за листя у формі серця. Окрім сіди, існує ще три різновиди рослин з подібними властивостями, в Аюрведі їх часто об’єднують під назвою «бала», що в перекладі означає «сила». Бала – природний тонік, адаптоген і антиоксидант. Вона укріплює і живить м’язи, підвищує витривалість, застосовується при загальній ослабленості організму. Рослина входить в «золотий ряд» Аюрведи, оскільки наділена рідкісними властивостями – має п’ять смаків із шести і балансує всі три доші.

Рослина-сестра сіди серцелистої – атібала (abutilon indicum), канатник індійський. Якщо «бала» означає «сила», то «атібала» – «надмірна сила». Це потужний тонік і афродизіак, стимулює вироблення сімені. В Індії чоловіки вживали його для підвищення потенції, а жінки починали приймати порошок канатника за 6 місяців до заміжжя, щоб швидко і легко завагітніти. Сучасні дослідження підтвердили, що екстракт цієї рослини має здатність підвищувати статевий потяг. В Аюрведі використовуються всі частини рослини. Зазвичай її висушують і подрібнюють у порошок, який приймають з медом і молоком.

Нагадуємо, що не слід починати приймання жодних препаратів без попередньої консультації лікаря.

Текст: Юлія Попова
Колажі: Вікторія Майорова

Схожі матеріали

Популярні матеріали

Ви потрапили на beta-версію сайту rytmy.media. Це означає, що сайт знаходиться у стадії доопрацювання та тестування. Це допоможе нам виявити максимальну кількість помилок і незручностей на сайті та зробити сайт зручним, ефективним та красивим для вас в подальшому. Якщо у вас щось не працює, або вам хочеться щось покращити у функціоналі сайту — зв'яжіться з нами у будь-який зручний для вас спосіб.
BETA