Плануєте взятись за своє харчування, але не знаєте з чого почати чи як поглибити знання? Зібрали підбірку, яка допоможе вам навчитись правильно харчуватись з нуля, або ж удосконалити свій досвід. Обирайте те, що відгукується саме вам.

Платформа: Harvard Health Publishing
Вартість: платний курс, участь коштує $30
Формат: онлайн, англомовний
Сертифікат: після закінчення курсу сертифікація не відбувається

Це вступний курс, який підійде новачкам. Попри те, що в назві зазначено 6 тижнів, тривалість курсу, якщо виділяти 2-4 години на 7 днів, становить 2 тижні. Однак, займатися можна в будь-який час, що дозволяє підлаштувати заняття під свій розпорядок дня. Викладачі курсу запевняють, що заняття навчать вас створювати найпоживніші сніданки, а також 22 здорових обідніх меню. До того ж цей курс буде корисним для тих, хто ніяк не може привчити себе до споживання овочів, які так потрібні нашому організму.

Платформа: TheBody school
Вартість: платний курс, участь коштує 12 000 грн
Формат: офлайн зустрічі
Сертифікація: після закінчення курсу відбувається сертифікація

Це тримісячний курс здорового способу життя. Він включає правильне харчування та індивідуальні програми тренувань і підходить для жінок, які вперше зацікавилися основами правильного харчування, а також хотіли б схуднути та покращити своє здоров’я. З кожною людиною працюють фахівці: нутриціолог, фітнес-тренер, гастроентеролог, ендокринолог та інші.

Платформа: Член Національної Асоціації дієтологів та нутриціологів Тетяна Кіхтєва
Вартість: платний курс, реєстрація коштує 2000 грн
Формат: онлайн
Сертифікація: після закінчення курсу сертифікація не відбувається

Програма школи правильного харчування поділяється на 6 модулів. «Школа правильного харчування», як зазначає сама Тетяна Кіхтєва, це спеціальний курс для людей, які хочуть зберегти здоров’я, поліпшити якість життя та віддалити старість. На курсі ви зможете дізнатися, чим годувати дітей, як уповільнити процеси старіння за допомогою харчування, чим відрізняється правильне харчування для чоловіків та жінок.

Платформа: Prometheus
Вартість: безкоштовний курс
Формат: онлайн
Сертифікація: після закінчення курсу можна пройти сертифікацію

Онлайн курс «4 кроки до здорового харчування» – це спільна праця кращих українських експертів – дієтологів, гастроентерологів, нутриціологів, терапевтів і психологів. Викладачі курсу запевняють, що вже за чотири тижні ви опануєте базові засади здорового харчування. Однак, курс «4 кроки до здорового харчування» не підходить людям, які мають захворювання і потребують особливого харчування.

Платформа: Центр дієтології та психотерапії «Баланс»
Вартість: платний, вартість залежить від обраного модуля/одне заняття коштує 500 грн
Формат: онлайн
Сертифікація: після закінчення курсу проводиться сертифікація

П’ятитижневий курс розрахований і на спеціалістів, і на новачків, потрібно лише обрати модуль, який підходить для вашого рівня знань. У залежності від модуля, ви отримаєте знання про основи здорового харчування для всієї сім’ї, підвищите рівень професійних знань в області харчування, або ж навіть навчитесь краще розумітися з людьми – останній модуль розроблений спеціально для професійних нутриціологів та дієтологів.

Платформа: Школа дієтології Star Dietologi
Вартість: залежить від модуля та типу занять. Самі модулі діляться на два рівні – перший для початківців і другий для людей, які вже мають базу знань. Вартість реєстрації 4 000 – 7 000 грн
Формат: онлайн
Сертифікація: Після закінчення курсу відбувається сертифікація

Курси практичної дієтології розраховані на 16 годин, тобто на 8-10 занять з викладачами. Оскільки курси діляться на два модулі, отже і заняття будуть корисні та цікаві як новачкам, так і спеціалістам. Викладачі запевняють, що за курс ви навчитеся не тільки правильно харчуватися, а й дізнаєтесь, як працює метаболізм та зможете самотужки створювати денний раціон харчування при схудненні.

Платформа: Центри «Ритми Життя» та «Новий Вік»
Вартість: платний курс, одна лекція – 120$
Формат: офлайн зустрічі
Сертифікація: після проходження всього курсу можна пройти сертифікацію

Курс розрахований на цілих 9 місяців навчання, по кілька на місяць. Студенти будь-якого рівня підготовки можуть подивитися на дієтологію із точки зору Аюрведи. Під час курсу ви дізнаєтесь про основи здорового харчування та їх аюрведичну концепцію, а також про різні підходи до харчування та їх вплив на вік людини, види її діяльності та навіть статеву систему. Цікаво, що викладачі курсу – це лікарі-практики угорської аюрведичної клініки, якій близько 30 років.

Платформа: Stanford
Вартість: Безкоштовний курс
Формат: онлайн, англомовний
Сертифікація: після закінчення курсу можна пройти сертифікацію

Це курс із гнучким графіком і хоча й має низький рівень складності, однак розрахований на лікарів, медсестер та людей, які вже мають багаж знань в темі харчування, але хочуть дізнатися більше про його вплив на здоров’я людини та окремо на кожну систему органів. Він підходить і тим, у кого є проблеми із зайвою вагою чи цукровим діабетом. Викладачі курсу розкажуть вам про основи правильного харчування з точки зору медицини.

Платформа: «Школа здорового харчування»
Вартість: платний курс, вартість залежить від модуля і становить 2 000 – 9 000 грн
Формат: онлайн
Сертифікація: після закінчення курсу проводиться сертифікація

Курс «Нутриціолог від А до Я» створений для фахівців, що працюють в індустрії здоров’я та краси – персональних тренерів, інструкторів фітнесу, масажистів та навіть косметологів. Але викладачі курсу також запевняють, що він буде цікавий і корисний всім, хто підтримує здоровий спосіб життя і хоче самостійно підтримувати здоров’я і активне довголіття. Під час курсу ви познайомитесь з різноманіттям природних сполук, що містяться в їжі та їх впливом на організм, навчитесь розбиратися в різних класах БАД-препаратів, а також зможете складати оздоровчі програми для реабілітації та профілактики захворювань.

Платформа: Cookery School
Вартість: курс платний, реєстрація коштує 10 000 грн
Формат: онлайн-зустрічі
Сертифікація: після закінчення курсу проводиться сертифікація

Цей курс для тих, хто хоче харчуватися не тільки корисно, а й смачно. Його викладачі – а це досвідчені кухарі – пропонують відвідувати заняття 5 днів, по 5 годин на день. Викладачі курсу запевняють – всього за 5 днів ви дізнаєтесь про 30 смачних та корисних рецептів і понад 20 кулінарних технік. Також курс «Здорове харчування» від Cookery School – це постійна практика, тож будьте готові відчути себе справжнім професійним кухарем.

Платформа: Центр дієтології та омолодження D4YOU
Вартість: платний курс, вартість коштує 115 – 315 €, в залежності від обраного модуля
Формат: онлайн
Сертифікація: після закінчення курсу проводиться сертифікація

Тривалість навчання на цьому курсі залежить від модуля. Сам курс розрахований на новачків, людей, які борються із зайвою вагою та тих, хто хоче поповнити свої знання у сфері дієтології, чи навіть має намір навчати інших. Під час курсу ви дізнаєтеся про правила харчування і навчитеся складати персональний раціон. Викладачі розкажуть вам, як розраховувати добову норму білків, жирів, а також навчать розраховувати необхідну норму фізичних вправ для конкретної людини.

Платформа: HarvardX
Вартість: безкоштовний курс
Формат: онлайн, англомовний
Сертифікація: після закінчення курсу, можна пройти сертифікацію за 99$

Якщо виділяти на заняття 2-3 години на тиждень, повний курс можна пройти за 16 тижнів. Це доволі цікавий курс для новачків, які хочуть не лише навчитися готувати здорову їжу, але й поглиблено розібратися в тому, чому той чи інший продукт такий корисний для людини. Кращі шеф-кухарі і дослідники Гарварду пояснять вам користь від здорової їжі з хімічної точки зору та розкажуть про те, як хімічні реакції впливають на її смак та текстуру.

Платформа: Університет штату Юта. Utah Food $ense
Вартість: безкоштовний курс
Формат: онлайн, англомовний
Сертифікація: після закінчення курсу можна пройти сертифікацію

Національна програма сертифікації харчування (NNCP) – це безкоштовний онлайн-курс по сертифікації харчування. Але призначений він для викладачів та людей, які працюють в галузі громадського харчування, або ж просто мають основну базу знань, тому цей курс не підходить початківцям в темі харчування. Однак, якщо ви хочете підвищити рівень знань, вас чекає безліч цікавої та корисної інформації. NNCP пропонується в рамках продовольчої програми Університету штату Юта (Utah SNAP-Ed). Ця програма використовується для підвищення знань і навичок педагогів з питань харчування по всій країні.

Текст: Ірина Печена
Колажі: Вікторія Майорова

Схожі матеріали

Популярні матеріали

Ви потрапили на beta-версію сайту rytmy.media. Це означає, що сайт знаходиться у стадії доопрацювання та тестування. Це допоможе нам виявити максимальну кількість помилок і незручностей на сайті та зробити сайт зручним, ефективним та красивим для вас в подальшому. Якщо у вас щось не працює, або вам хочеться щось покращити у функціоналі сайту — зв'яжіться з нами у будь-який зручний для вас спосіб.
BETA