Ритм життя пришвидшився. Сучасна людина приймає сотні рішень на день. Що робити, аби не було так складно? Відповідь може бути простішою, ніж ви думаєте!

Говори «‎ТАК»‎

Надійшла цікава пропозиція? Запропонували серйозний проєкт? Запросили у країну, де ви жодного разу не були? Захопливо, але ніяково? Іноді довгі роздуми та схеми прийняття рішень лише заплутують. Тож, спершу скажіть «‎‎ТАК», та розпочніть підготовку. Вже у процесі справи ви дійсно зможете зрозуміти, чи варто продовжувати. Зате збережете час та енергію, які б витратили на роздуми.

Говори «‎НІ»‎

Відмовляти грамотно, легко і приязно – ціле мистецтво. Проте коротко слово «‎‎ні» здатне шалено спростити життя кожної людини. 

Шеріл Сандберг, операційний директор Facebook, у своїй книзі «Включайся!» пише, що для довгострокового успіху в житті і кар’єрі треба не боятися відмовляти, коли до тебе висувають надмірні вимоги або просять про послугу, на яку у вас немає ні часу, ні бажання.

Говори «‎НЕ ЗНАЮ»‎

Зі шкільних часів нас навчають, що говорити «‎‎не знаю» – погана ідея. На іспитах краще вже казати на віддалену тему, але не зізнаватися у тому, що ви чогось не знаєте. Сором та страх бути спійманим переслідують чимало людей. Іронія в тому, що чимало з них є об’єктивно ерудованими та відповідальними людьми. Тож, навчитися говорити “я не знаю” і не відчувати сорому чи остраху суспільної думки – ще одна гарна ідея. 

Альтернативами словам «не знаю‎»‎ можуть стати: «‎мені треба подумати»‎, «це складне / хороше / багатогранне питання, і мені потрібен час, аби дати на нього відповідь‎». Також гідним варіантом може стати прохання до співрозмовника висловити його власні думки або підказати, із чого доречно розпочати. Наприклад: «‎Можливо, ваші власні думки з цього питання допомогли б мені надати відповідь‎».

Формула «‎відпускання‎»

Для того, щоб розв’язати якусь складну задачу, іноді її необхідно «відпустити»: розслабитися і дати можливість мозку через низку найнесподіваніших асоціацій прийти до правильного рішення. Тому часто осяяння приходить, коли гуляєш або приймаєш ванну. 

Ще один гарний спосіб стимулювати творчу уяву – прогулянка. Адже людство більшість свого існування як виду вирішувало найскладніші завдання на ходу – тікаючи від шаблезубого тигра, в гонитві за мамонтом або в пошуках нового місця для ночівлі. Гарною альтернативою офісним посиденькам є «зустрічі-прогулянки» (walking meetings), коли обговорити проблеми, ідеї та проєкти можна з колегами під час невеличкої прогулянки парком чи навіть вулицею біля офісу. І калорії спалюються, і думається краще, і іншим колегам в офісі із відкритим плануванням не заважаємо. 

Оберіть для себе якусь із запропонованих нами «‎формул спрощенн‎я», або спробуйте всі, аби зрозуміти, що краще саме для вас. Порадьте друзям та колегам, і, можливо, складний світ засяє простими фарбами!

Текст: Наталія Бурило
Колажі: Каріна Грилюк

Популярні матеріали

Ви потрапили на beta-версію сайту rytmy.media. Це означає, що сайт знаходиться у стадії доопрацювання та тестування. Це допоможе нам виявити максимальну кількість помилок і незручностей на сайті та зробити сайт зручним, ефективним та красивим для вас в подальшому. Якщо у вас щось не працює, або вам хочеться щось покращити у функціоналі сайту — зв'яжіться з нами у будь-який зручний для вас спосіб.
BETA