В Аюрведі лупа сигналізує про те, що з рівноваги вийшла Вата-доша.

Фактори, які можуть впливати на появу лупи, або ж погіршувати проблему:

> сухість шкіри та волосистої частини голови;
> жорсткі та агресивні шампуні;
> неправильне ополіскування голови;
> погане живлення волосся та шкіри голови, як спричинене порушенням метаболізму, тривожними станами, порушенням кровообігу, вживанням пряних спецій, хімічних та лікарських препаратів і стимуляторів.

Що допоможе позбутися лупи?

1

Після кожного миття голови ополіскувати волосся та шкіру голови трав’яними відварами з реп’яха (лопуха), арніки, польового хвоща.

2

Змішайте жовток одного яйця, ½ чайної ложки лимонного соку та дрібку натуральної камфори. Нанесіть суміш на шкіру голови, потримайте близько 10 хвилин та змийте теплою водою.

3

Масажуйте волосисту частину голови з теплими оліями 2-3 рази на тиждень:

  • для сухої та чутливої шкіри – 1-2 рази на тиждень втирайте теплі олії в шкіру протягом 10 хвилин, потім загорніть голову в теплий рушник на 5-10 хвилин. Краще виконувати цей масаж одразу після пробудження, або ж перед сном. Масаж стимулює кровообіг, тому краще не виконувати його після/перед прийманням їжі.
  • для жирної шкіри – нанесіть олію на волосся, опустіть голову, проведіть гребінцем по волоссю близько 50 разів, від коріння до кінчиків.
4

Додайте харчові добавки в раціон, а саме: 400 од. Вітаміну Е і 15-20 мг цинку щоденно.

Текст: Пратима Райчур, Маріанна Кон
Колажі: Каріна Грилюк

Популярні матеріали

Ви потрапили на beta-версію сайту rytmy.media. Це означає, що сайт знаходиться у стадії доопрацювання та тестування. Це допоможе нам виявити максимальну кількість помилок і незручностей на сайті та зробити сайт зручним, ефективним та красивим для вас в подальшому. Якщо у вас щось не працює, або вам хочеться щось покращити у функціоналі сайту — зв'яжіться з нами у будь-який зручний для вас спосіб.
BETA