Аюрведа говорить, що темні кола під очима сигналізують про те, що з рівноваги вийшла Пітта-доша (якщо кола мають коричневий відтінок), або Вата-доша (якщо кола сіро-зеленого відтінку).

Фактори, які можуть впливати на появу темних кіл, або ж посилювати їх появу:

загальне послаблення здоров’я; анемія; порушення кровообігу; нестача сну; тривожні стани; гормональний дисбаланс; порушення менструального циклу; зловживання смаженою, консервовано, мороженою їжею, а також бобовими та арахісом.

Що допоможе прибрати темні кола під очима?

1

Намагайтесь врегулювати свій сон та дотримуйтесь циркадних (добових) ритмів.

2

Періодично лягайте на похилу поверхню, тримайте ноги піднятими і полежте у такому положенні 5-10 хвилин.

3

Змочіть ватні диски в холодному молоці, або трояндовій воді, вижатому з листків м’яти соку, або ж соку з інжиру. Прикладіть диски до очей, на повіки і потримайте 5-10 хвилин.

4

Покладіть на шкіру навколо очей подрібнені, або ж потовчене (у ступці) листя свіжої м’яти і також потримайте 5-10. Бережіть очі від потрапляння соку.

5

Перед сном масажуйте шкіру навколо очей використовуючи мигдалеву олію (класична Аюрведа також радить для таких масажів шафранову олію).

6

Робіть вправи для очей:

– частіше моргайте;
– робіть очима повне коло за годинниковою стрілкою і назад;
– прикривайте очі долонями, щоб повністю закрити очі від потрапляння світла – посидьте з прикритими очима кілька хвилин і повторіть вправу кілька разів.

7

Додайте харчові добавки в раціон, а саме: 2-4 г Ашваганди (індійського женьшеню), Шатаварі чи звичайного женьшеню (порошкоподібними чи в капсулах) перед обідом та вечерею.

Текст: Пратима Райчур, Маріанна Кон
Колажі: Каріна Грилюк

Популярні матеріали

Ви потрапили на beta-версію сайту rytmy.media. Це означає, що сайт знаходиться у стадії доопрацювання та тестування. Це допоможе нам виявити максимальну кількість помилок і незручностей на сайті та зробити сайт зручним, ефективним та красивим для вас в подальшому. Якщо у вас щось не працює, або вам хочеться щось покращити у функціоналі сайту — зв'яжіться з нами у будь-який зручний для вас спосіб.
BETA