Публікуємо український переклад Спеціального послання Його Святості Далай-лами у зв’язку з пандемією короновірусної інфекції.

Мої дорогі брати й сестри,

Я пишу ці слова у відповідь на неодноразові прохання багатьох людей по всьому світу. Сьогодні, через спалах пандемії коронавірусу, ми живемо у надзвичайно важкий час.

На додаток до цього, перед людством постають й інші проблеми, такі як екстремальні зміни клімату. Я хотів би скористатися цією можливістю, щоб висловити своє захоплення та подяку урядам різних країн світу, у тому числі й уряду Індії, за ті кроки, які вони роблять, коли приймають ці виклики.

Давньоіндійська традиція описує, що світи створюються, існують і з часом руйнуються. Джерелами таких руйнувань – є зброя та хвороби, що, здається, схоже на те, що ми переживаємо сьогодні. Однак, попри величезні виклики, з якими ми стикаємося, живі істоти, включаючи людей, виявляють приголомшливу здатність до виживання.

Якою б складною не була ситуація, ми повинні використовувати науку та винахідливість людини, щоб з рішучістю та сміливістю долати труднощі, які виникають перед нами. Зіткнувшись із загрозами нашому здоров’ю та добробуту, природно відчувати тривогу та страх. Проте, я знаходжу велику розраду в наступних мудрих порадах – досліджувати проблеми, які зринають у нашому житті: «Якщо ми якось можемо їх вирішити – потрібно вирішувати і не відчувати занепокоєння; якщо ж їх вирішити неможливо, то занепокоєння з цього приводу нам не допоможе».

Усі в цей час роблять все можливе, щоб стримувати поширення коронавірусу. Я вітаю узгоджені зусилля країн щодо обмеження масштабів загрози. Зокрема, я вдячний за ініціативу Індії та інших країні Асоціації регіональної співпраці Південної Азії щодо створення фонду надзвичайної допомоги та електронної платформи для обміну інформацією, знаннями та досвідом для боротьби з поширенням Covid-19. Це послужить зразком для вирішення таких криз і в майбутньому.

Я розумію, що внаслідок необхідних карантинів, що введені в усьому світі, багато людей постають перед труднощами через втрату засобів для існування. Для тих, хто не має стабільного доходу, життя – це щоденна боротьба за виживання. Я щиро закликаю всіх відповідальних людей робити все можливе для надання допомоги вразливим верствам населення.

Я висловлюю особливу подяку медичному персоналу – лікарям, медсестрам та іншому персоналу, що допомагає – які працюють на передовій, ризикуючи власним життям, щоб врятувати життя інших. Їх служіння – воістину, це співчуття в дії.

З сердечним почуттям турботи про моїх братів і сестер у всьому світі, які проходять через ці важкі часи, я молюсь про якнайшвидше припинення цієї пандемії, щоб ваш мир і щастя незабаром відновилися.

З молитвами, 

Dalai Lama

Джерело: www.dalailama.com

Колажі: Вікторія Майорова

Схожі матеріали

Популярні матеріали

Ви потрапили на beta-версію сайту rytmy.media. Це означає, що сайт знаходиться у стадії доопрацювання та тестування. Це допоможе нам виявити максимальну кількість помилок і незручностей на сайті та зробити сайт зручним, ефективним та красивим для вас в подальшому. Якщо у вас щось не працює, або вам хочеться щось покращити у функціоналі сайту — зв'яжіться з нами у будь-який зручний для вас спосіб.
BETA