Публікуємо переклад тексту Дмитра Огарка про те, що сьогоднішня ситуація з коронавірусом і хворобою Світу намагається сказати людині.

ogarko
Дмитро Огарко

лікар-ортопед, остеопат «Клініки остеопатії доктора Огарка»

Перше питання, яке я задаю своїм пацієнтам: Що вас турбує?
Друге питання: Що ваша хвороба заважає вам робити?
Третє питання: Від яких ваших дій біль зменшується?

Чому ж я запитаю саме про це?
Тому що розгадка причини будь-якої хвороби ховається в тих обмеженнях, до яких призводить ця хвороба. А найшвидший шлях до лікування полягає в отриманні підказок, які дає нам наше тіло.

У когось болить спина, наприклад, від надмірних тренувань і перестає боліти в періоди відпочинку. А в когось навпаки – біль у спині турбує, коли людина перестає займатися спортом.

І що тепер з цим робити?
Одвічне шекспірівське питання: тренуватися чи не тренуватися?
Але справа далеко не в тренуваннях, а у відсутності почуття міри в тому, що ми робимо. Це наріжний камінь всіх бід на Землі. На жаль, почуття міри – це не вроджена якість людини. Але саме вона стає набутою якістю у процесі будь-якої хвороби.

Якщо ми в чомусь дуже старанні або, навпаки, занадто бездіяльні, то зрештою виникає хвороба.

Хвороба – це своєрідна «сигналізація», яка спрацьовує, коли ми в чомусь «перебираємо міру». Літак падає. І найдурніше, що можна зробити – це викрутити лампочку на панелі управління літака.

Хвороба – це підказка. Вона говорить нам, чого не потрібно робити і що, навпаки, було б для нас добре. Якщо у вас грип – не варто йти «зависати», а краще залишитися вдома, лежати в ліжечку і пити чай з лимоном. І тоді все буде добре.

І ось, до чого я веду.
Сьогодні Світ хворий. Йому погано. І що ж ця хвороба НЕ дозволяє Світу робити? В основному, це три речі:

  • поспішати;
  • споживати;
  • планувати.

І чому ж ця хвороба підштовхує слідувати?

  • сповільнитися і розслабитися;
  • насолоджуватись тим, що є;
  • уже сьогодні намагатися зробити те, що для нас по-справжньому важливо: зайнятися своїм здоров’ям, навідати (у безпечний спосіб) батьків, написати книгу, намалювати картину, сказати про свої почуття тим, кому давно хотілося про це сказати… Все, що давно збиралися зробити, але на що не вистачало часу або сил.

Все дуже просто. Потрібно тільки прислухатися до підказок самої хвороби. Спокійно насолоджуватися тим, що є.
І світ одужає.

Текст: Дмитро Огарко
Колажі: Вікторія Майорова

Схожі матеріали

Популярні матеріали

Ви потрапили на beta-версію сайту rytmy.media. Це означає, що сайт знаходиться у стадії доопрацювання та тестування. Це допоможе нам виявити максимальну кількість помилок і незручностей на сайті та зробити сайт зручним, ефективним та красивим для вас в подальшому. Якщо у вас щось не працює, або вам хочеться щось покращити у функціоналі сайту — зв'яжіться з нами у будь-який зручний для вас спосіб.
BETA