La fatiga ocular excesiva y rápida se acompaña de dolor en los ojos, enrojecimiento, sensación de "arena" en los ojos e incluso dolores de cabeza. ¿Por qué los ojos se cansan y cómo lidiar rápidamente con los síntomas desagradables? Ofrecemos comprender junto con nosotros.

Astenopia – саме так в офтальмології називають таке поняття, як «втома очей». У вік прогресу та комп’ютеризації – це одна з найпоширеніших проблем людства. Зазвичай, люди не дають відпочинку очам навіть до та після роботи. Електронні книги, смартфони, телебачення та комп’ютер розважають нас перед сном, під час приготування їжі та навіть в дорозі на роботу. А якщо додати сюди міський смог, сигаретний дим, яскраве та занадто тьмяне світло в приміщеннях та офісах, матимемо всі передумови для виникнення астенопії.

Este fenómeno no se considera una patología, pero tampoco se debe ignorar la astenopía. Incluso si a una persona no le importan sus consecuencias, las sensaciones desagradables en los ojos, la disminución de la agudeza visual y los dolores de cabeza interferirán con el trabajo completo y disfrutarán de la vida.

sav_1
Elena Savina

oftalmólogo

 

Якщо потрібно швидко й по максимуму зняти симптоми втоми очей, на допомогу прийдуть краплі, що зволожують та спеціальна гімнастика. А ось зволікати й не звертати уваги на часті прояви астенопії не варто, бо є великий ризик розвитку спазму акомодації (результат важкої зорової напруги, після якої з’являються симптоми короткозорості), а потім і справжня короткозорість, або посилення тієї, яка вже існує.

Seis formas de lidiar con la fatiga ocular

Якщо очі втомлюються часто, краще звернутися до спеціаліста. А для того, щоб зменшити навантаження під час роботи за комп’ютером чи з паперами, лікарі радять робити прості вправи.

Aquí hay seis ejercicios básicos para ayudar a evitar la astenopia o aliviar sus síntomas.

1Rutina de ejercicio.

Debe olvidarse del trabajo durante unos minutos, cerrar los ojos y tensar los párpados. Después de 2-4 segundos, aplanarlos y relajarse. Luego intente buscar durante unos 6 segundos en la distancia, como una ventana. Repita el calentamiento unas 3 veces. Pruébalo, inmediatamente sentirás que la sequedad en tus ojos desaparece y todo alrededor se vuelve más brillante.

2Mira tu nariz.

Забудьте, що бабуся говорила в дитинстві, нібито через це розвивається косоокість. Вчені вже давно довели, що дивитися на ніс досить корисно, оскільки це укріплює м’язи ока. Тож, не соромтеся колег, а краще залучайте їх до вправ. Візьміть олівець та зосередьтеся на ньому. Після чого, дивлячись на олівець, повільно проведіть його на відстань від витягнутої руки до кінчика носа і назад. Повторіть вправу до трьох разів.

3Sin girar la cabeza, mira a la izquierda.

Espere en esta posición durante 4 segundos y repita este ejercicio, solo mirando a la derecha, arriba y abajo. Aquí solo son suficientes 3-4 repeticiones para notar: la sensación de tensión en los ojos se ha debilitado considerablemente.

4Con los ojos bien abiertos, mira lentamente fuera del círculo,

mirando primero hacia la izquierda y luego hacia abajo, hacia la derecha y hacia arriba, luego mira a lo lejos. Luego repita el ejercicio, pero dibuje un círculo en reversa, comenzando desde la derecha.

5Y ahora necesitas pestañear intensamente,

contando hasta diez, y luego cierra los ojos por unos segundos. Y repita el ejercicio nuevamente, pero debe parpadear durante aproximadamente un minuto y cerrar, durante 4 segundos. Y mira por la ventana otra vez, a lo lejos. De hecho, mirar por la ventana no solo es bueno para la vista. Esta es una gran fiesta para un cerebro cansado.

6Y ahora solo mira y mira árboles, pájaros, personas y autos.

Зосереджуйтеся, розглядайте всі видимі деталі, а потім переведіть погляд на щось інше. Така, дещо медитативна вправа, може здатися несерйозною, але дарма. Також не варто думати, що погляд у далечінь – це просто нічого не значущий відпочинок між вправами, адже саме це і розслабляє м’язи ока. Цю інформацію можна знайти практично на всіх ресурсах, присвячених офтальмології. Лікарі стверджують, що людське око створене саме для погляду у далечінь. Коли ж людина дивиться на щось зблизька, м’язи ока напружуються, воно змінює форму та видовжується. Якщо зловживати цим та перенапружувати очі, цілком можлива поява короткозорості.

torgalo_1
Oleg Torgalo

fundador de la red de Ayurveda y tiendas de medicina oriental Rosa-Pharm, canal en línea sobre métodos orientales de curación Rosa-TV, divulgador de Ayurveda

 

За очима потрібно доглядати так само як за вухами, зубами, шкірою та волоссям. Оскільки очі найбільше бояться перегріву, рекомендується протирати їх чистою прохолодною водою кілька разів на день, а особливо – під час відвідування лазні чи сауни. Це потрібно робити навіть, якщо очі вас не турбують та немає ніяких недомагань. Через постійне користування планшетами, смартфонами та телебаченням, людина перенапружує око, внаслідок чого порушується кровообіг, а око починає пересихати. До того ж, воно втрачає свою форму з віком, через що з’являються такі проблеми, як далекозорість, короткозорість чи катаракта, тому кожного дня очі треба зволожувати за допомогою спеціальних крапель, а при будь-якому напруженні очам потрібно давати відпочинок кожні 10-15 хвилин. Якщо ж у людини є будь-які проблеми в самому організмі, а особливо з печінкою та шлунково-кишковим трактом, це також може проявлятися у вигляді проблем з очима. Тому, якщо взагалі з’явилися якісь недомагання, краще пройти повне обстеження, щоб лікувати корінь проблеми, а не її симптоми.

А прихильники китайської традиційної медицини вважають, що для зняття симптомів втоми очей та для профілактики їх хвороб краще звернутися до системи цигун. Це комплекси традиційних вправ, які виникли на основі даоської алхімії та буддійських психопрактик і являють собою систему дихальних і рухових вправ, які зазвичай використовуються з оздоровчими та терапевтичними цілями. Цигун використовується для всього тіла, а про вправи для очей написана ціла книга, яка так і називається – «Цигун для очей». Однак, потрібно пам’ятати, що до цієї системи є і протипоказання, серед яких хронічні хвороби серця, легенів, різкі підвищення внутрішньоочного тиску та крововилив у сітківку ока.

Часто в надії на полегшення симптомів втоми очей, людина шукає допомоги в інтернеті, де знаходить безліч рецептів трав’яних компресів та примочок із шипшини, ромашки чи кропу, але чи доцільно довіряти своє здоров’я рецептам незрозумілого походження? Мало того, деякі «порадники» вважають, що найкраще з симптомами втоми очей справляються звичайні чайні пакетики. Але фітотерапевт Андрій Ружинський вважає, що органи зору – це не зовсім та тема, яку можна розкрити в народній медицині, хоча є безліч інших проблем та захворювань, які добре піддаються лікуванню травами. Тому краще не ризикувати своїм здоров’ям та не займатися самолікуванням. До того ж потрібно пам’ятати про індивідуальну непереносність. Погодьтеся, буде дуже прикро відчути, що після трав’яного компресу, який нібито повинен зняти неприємні симптоми, з’явилися ще й прояви алергії.

Тож для боротьби із втомою очей існує безліч методів, а інформація про більшість із них знаходиться у відкритому доступі. Тому, аби вберегти своє здоров’я і уникнути сумних наслідків, краще індивідуально підібрати лікувальні та профілактичні методи, звернувшись до спеціаліста.

Materiales similares

Materiales populares

Texto: Irina Pechena
Collages: Victoria Mayorova

Te subiste versión beta sitio web rytmy.media. Esto significa que el sitio está en desarrollo y pruebas. Esto nos ayudará a identificar el número máximo de errores e inconvenientes en el sitio y hacer que el sitio sea conveniente, efectivo y hermoso para usted en el futuro. Si algo no funciona para usted, o si desea mejorar algo en la funcionalidad del sitio, contáctenos de cualquier manera que sea conveniente para usted.
BETA