Робота з дому може лякати перенасиченням факторів, які відволікають. Я дизайнерка, а відповідно людина, яка свого часу була фрілансером, вдосталь насиділася вдома і звикла до цього і навчилась з цим жити. Тому хочу поділитися рекомендаціями, які спростять ваше ставлення до фрілансу, допоможуть сконцентруватися і налагодити робочий процес вдома.

vika
Вікторія Майорова

дизайнерка rytmy.media
та фрілансерка з досвідом

Визначтесь з місцем роботи

Визначитися з місцем роботи – важливо. Краще не вибирати зручне ліжечко, м’який і затишний диван і все те, що асоціюється у нас з відпочинком. Головне пам’ятати, що коли ви сіли в окремому, обраному місці, в потрібному положенні – ви на роботі. І прибирання, прання, перегляду відео з котиками для вас вже не існує.

Ранкові ритуали

Зранку уявіть, ніби ви збираєтеся на роботу, тільки вам не потрібно витрачати час на дорогу. Прокинулися, робимо всі звичні ранкові речі: душ, вмивання, кава, зарядку для кращого настрою, або медитація – кому й що потрібніше для кращої концентрації на майбутні справи.

План на день

Після пробудження фізичного і внутрішнього, важливо написати план на день. Блокнот з планом – це найважливіше і основне у віддаленій роботі вдома. Кожен запланований пункт повинен мати свій термін, обмеження в часі. Так легше не загубити інформації у своїй голові, а також концентруватись на кожній окремій задачі.

Не відволікайтесь на домашні справи

Щоб думки не тікали в домашні турботи варто визначити час: з самого початку вашої роботи і до самого кінця. Наприклад, з 10:00 до 13:00 – ви працюєте, потім годинна перерва на обід, далі працюєте за списком завдань з 14:00 до 18:00.

Я знаю, що дуже хочеться встати і обійняти свою кішку, замислено дивитись у вікно або в паніці придумувати, що ж приготувати сьогодні на вечерю. Але хіба сидячи в офісі, о другій годині дня, вас відволікають думки про те, що на кухні немитий посуд?

Нагадуйте собі

Коли ви сидите у себе у квартирі, але за робочим столом – ви на роботі. Попросіть близьких не відволікати вас, обід приготуйте напередодні робочого дня, домашні справи та новий епізод улюбленого серіалу заплануйте на позаробочий час. Як ви й робили це… завжди!

Нічого не змінилося. Та ж робота, ті ж списки завдань.
Але потрібно більше самодисципліни і блокнотик з чітким планом дня.

Отже:

1. Приберіть чи мінімізуйте речі, які вас відволікають. Серйозно, вимкніть телевізор на кухні і, будь ласка, не беріть до рук телефон, якщо знаєте, що витратите на стрічку новин мінімум пів години.

2. Виберіть для себе комфортне місце для роботи.

3. Розплануйте день. Прокинутися, вмитися, випити склянку води, трошки медитації, хоп-хоп – з десятої до шостої є робота, після роботи можна винагородити себе, відпочити, або ж перейти до домашніх турбот. Блокнот і ручка зараз ваші найкращі друзі.

Не забувайте

Навіть працюючи вдома, вам потрібно розмежовувати особистий простір і час від робочих завдань. Навіщо вам зайвий хаос в голові, вірно?

Улюблений фільм і прибирання були завжди. І ви завжди приділяли цьому час після роботи. Так що ж змінилося зараз? Якщо під час роботи вдома, ви будете перевантажувати себе ще й домашніми справами, то ваша нервова система дасть збій.

Розділіть відпочинок і роботу. Плануйте свій день. Концентруйтесь на потрібному і тільки цієї миті. Не перевантажуйтесь!

Текст та колажі: Вікторія Майорова

Схожі матеріали

Популярні матеріали

Ви потрапили на beta-версію сайту rytmy.media. Це означає, що сайт знаходиться у стадії доопрацювання та тестування. Це допоможе нам виявити максимальну кількість помилок і незручностей на сайті та зробити сайт зручним, ефективним та красивим для вас в подальшому. Якщо у вас щось не працює, або вам хочеться щось покращити у функціоналі сайту — зв'яжіться з нами у будь-який зручний для вас спосіб.
BETA